27 listopada 2022

proboszcz

26 listopada 2022
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na bieżące potrzeby parafii. Do skrzynek przy wyjściu można złożyć ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa:
  1. pomocą w jego przeżywaniu mogą być zdrapki adwentowe, które młodzież oazowa – za dowolną ofiarę – rozprowadza dziś po Mszach świętych;
  1. dzieci i dorosłych zapraszamy do udziału w Mszach roratnich, które w czasie Adwentu odprawiane będą od poniedziałku do piątku o 6:30 – pierwsza w poniedziałek 28 listopada; po roratach – śniadanie dla dzieci w salce nr 1, o pomoc w wydawaniu śniadania prosimy rodziców;
  1. w związku z Mszami roratnimi spowiedź poranna od 6:00 do 6:30;
  1. przez czas adwentu Koło Misyjne prowadzi zbiórkę pomocy szkolnych dla uczniów szkół prowadzonych przez misjonarzy w Togo
 3. Grupa Pokolenie JPII zaprasza w poniedziałek po Mszy wieczornej na modlitwę w intencji pokoju przez orędownictwo św. Jana Pawła II.
 4. Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy wieczornej w salce nr 3.
 5. Legion Maryi zapraszaw czwartek po Mszy o 8:00 na modlitwę różańcowąintencji pokoju.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30.
 7. Odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w sobotę 17 grudnia.
 8. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8.00.
 9. W następną niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. tekst o tym, czy należy spowiadać dzieci. Do tego numeru dołączony jest także kalendarz.
 11. W następną niedzielę – z okazji wspomnienia św. Barbary – Msza w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin o godzinie 9:30.
 12. Trwa zbiórka darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 14:00 do 17:00 w salce nr 10. Zbiórka potrwa do 10 grudnia.
 13. Opłatki oraz świece wigilijne Caritas – w cenie 10 i 16 złotych – można nabyć w sklepiku U Stasia.
 14. Rozpoczynamy dziś nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zostały przygotowane materiały do indywidualnej formacji dla rodzin i nie tylko na każdą niedzielę – możne je pobrać ze strony internetowej parafii.
 15. Rozpoczęły się odwiedziny duszpasterskie. Przypominamy, że w tym roku objęte są nimi osiedla Pawlikowskiego i Powstańców Śląskich. Dla mieszkańców rejonów nie objętych tegoroczną kolędą będą odprawione w okresie świątecznym Msze święte w ich intencji – podobnie jak to miało miejsce w okresie pandemii.