4 grudnia 2022

proboszcz

3 grudnia 2022
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na bieżące potrzeby parafii.
 2. Przypominamy o zbiórce pomocy szkolnych dla uczniów szkół prowadzonych przez misjonarzy w Togo , którą prowadzi Koło Misyjne oraz o trwającej stale zbiórce pieniężnej dla Ukrainy, które przekazujemy do parafii św. Michała we Lwowie.
 3. Trwa Adwent – dzieci i dorosłych zapraszamy do udziału w Mszach roratnich od poniedziałku do piątku o 6:30 – po roratach w salce nr 1 śniadanie dla dzieci.
 4. Grupa Pokolenie JPII zaprasza w poniedziałek po Mszy wieczornej na modlitwę w intencji pokoju przez orędownictwo św. Jana Pawła II.
 5. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych we wtorek o 19:00.
 6. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Mężczyzn św. Józefa.
 7. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny:
  • podczas Mszy roratniej zostaną pobłogosławione medaliki dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej;
  • w południe wspólnota Legionu Maryi zaprasza na Godzinę Łaski;
  • wieczorna Msza święta zostanie odprawiona w intencji wspólnoty Dzieci Maryi oraz wspólnot Ruchu Światło – Życie: Oazy Dorosłych, Oazy Młodzieżowej i Domowego Kościoła.
 8. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8.00.
 9. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
  • dla pierwszego roku przygotowań w piątek o 18:45;
  • dla drugiego roku przygotowań w sobotę odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia – początek o 10:00 w dolnym kościele.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. tekst o tym, na czym polega wiara w Kościół. Przy okazji prosimy, by na stojakach z prasą nie zostawiać starych czasopism czy książek, gdyż nie są to miejsca zbiórki makulatury.
 11. Trwa zbiórka darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 14:00 do 17:00 w salce nr 10. Zbiórka potrwa do 10 grudnia.
 12. W sklepiku U Stasia można nabyć: opłatki i świece wigilijne Caritas oraz książki i artykuły religijne, które mogą być dobrym pomysłem na świąteczne prezenty.
 13. W następną niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii.