11 grudnia 2022

proboszcz

10 grudnia 2022
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na bieżące potrzeby parafii.
 2. Przypominamy o zbiórce pomocy szkolnych dla uczniów szkół prowadzonych przez misjonarzy w Togo , którą prowadzi Koło Misyjne oraz o trwającej stale zbiórce pieniężnej dla Ukrainy, które przekazujemy do parafii św. Michała we Lwowie.
 3. Trwa Adwent – dzieci i dorosłych zapraszamy do udziału w Mszach roratnich od poniedziałku do piątku o 6:30 – po roratach w salce nr 1 śniadanie dla dzieci.
 4. We wtorek przypada dzień Wiecznej Adoracji w naszej parafii – rozpocznie się ona w górnym kościele po Mszy o 8:00 i potrwa do Mszy wieczornej.
 5. Także we wtorek 13ty dzień miesiąca – na Msze w intencji czcicieli Matko Bożej Fatimskiej zapraszamy na 18:00. Po Mszy Różaniec Fatimski
 6. W środę po Mszy wieczornej spotkanie modlitewne Grupy Mężczyzn św. Józefa.
 7. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o godzinie 8.00.
 8. W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. tekst o działaniach kard. Wojtyły w sprawie zgłaszanych mu nadużyć oraz o współczesnym odbiorze stanu wojennego.
 10. Trwa zbiórka darów dla potrzebujących (długoterminowych artykułów spożywczych oraz środków czystości). Dary można składać w kancelarii w godzinach otwarcia oraz we wtorki od 14:00 do 17:00 w salce nr 10. Zbiórka została przedłużona do 17 grudnia.
 11. W następną niedzielę kolekta na inwestycje parafialne.
 12. Także w następną niedzielę dwie przedświąteczne propozycje, znane z poprzednich lat:
  • Harcerze z Hufca ZHP Żory chcą nam przekazać Betlejemskie Światło Pokoju – będzie je można otrzymać po każdej Mszy;
  • młodzież oazowa rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny – zebrane ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie letnich rekolekcji.
 13. W sklepiku U Stasiamożna nabyć: opłatki i świece wigilijne Caritas oraz książki i artykuły religijne, które mogą być dobrym pomysłem na świąteczne prezenty.