25 grudnia 2022

proboszcz

25 grudnia 2022
 1. Dziś w ciągu dnia Msze jak w niedziele, nieszpory kolędowe o 17:00.
 2. Jutro święto św. Szczepana – Msze w porządku niedzielnym. Nie będzie nieszporów. Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.
 3. We wtorek święto św. Jana Apostoła – podczas każdej Mszy błogosławimy przyniesione wina.
 4. W środę święto Świętych Młodzianków – Msza podsumowująca tegoroczne roraty o godzinie 8:00. Plansze wypełnione obrazkami można składać do oznaczonej skrzynki do wtorku.
 5. Msze święte w intencji mieszkańców, którzy nie mieli możliwości przyjąć odwiedzin duszpasterskich, będą odprawione w terminach, które znaleźć można w gazetce z ogłoszeniami i na stronie internetowej. Zapraszamy do udziału w wybranym przez siebie dniu, w tym roku nie są one przypisane do konkretnych adresów.
 6. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o  8.00.
 8. W sobotę ostatni dzień roku – nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godzinie 17:30, a o 18:00 Msza dziękczynna za łaski kończącego się roku.
 9. W następną niedzielę uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień nowego rokunieszpory kolędowe o 17:00. Kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.
 10. Ukazał się nowy numer parafialnego czasopisma Dobra Nowina, od teraz w cenie 3 zł. Zachęcamy także do lektury świątecznego numeru Gościa Niedzielnego, w  cenie 15 zł.
 11. Już dziś zapowiadamy dwa wydarzenia, które odbędą się 6 stycznia: dla dzieci i nie tylko – Orszak Trzech Króli przed Mszą o 11:30; a o 16:00 kolędowanie grup i wspólnot parafialnych i popołudniowa Msza w ich intencji.