9 kwietnia 2023 – Zmartwychwstanie Pańskie

proboszcz

8 kwietnia 2023
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy także za wsparcie akcji wielkopostnych: na rzecz Hospicjum, zbiórki nasion dla Afryki oraz pomocy w przygotowaniu paczek dla potrzebujących i zakup palm. W imieniu ojców dominikanów dziękujemy za wsparcie ich dzieł kwotą ponad 20 tys. złotych.
 2. Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego: służbie liturgicznej, kościelnej, pani dekoratorce i służbom technicznym, chórowi Canticum Novum, scholi prowadzącej śpiewy podczas adoracji i orkiestrze oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie nowych ornatów – w nich sprawowane były celebracje Triduum.
 3. Na świąteczne nieszpory, które zakończą Triduum Paschalne, zapraszamy na godzinę 17:00.
 4. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze w porządku niedzielnym, nie będzie nieszporów. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
 5. Trwamy w nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia – zapraszamy do wspólnego rozważania Koronki do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele codziennie do soboty o godz. 15:00.
 6. We wtorek o 19:00 katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 7. Spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa w środę po Mszy wieczornej.
 8. W czwartek 13-ty dzień miesiąca – na Mszę w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na 18:00; po Mszy Różaniec Fatimski.
 9. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o  8.00.
 10. Jest nowy, świąteczny numer Gościa Niedzielnego w którym m.in. o tym, jak wiara w zmartwychwstanie zmienić może spojrzenie na życie oraz rozmowa o aktualnej sytuacji w Ziemi Świętej .
 11. W następną niedzielę kolekta na dzieła Caritas. Koło Misyjne naszej parafii po Mszach przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla misji.