Pielgrzymka na Jasną Górę 2023

Informacje na emat parafialnej pieszej pielgrzymki na Jasna Górę w roku 2023.

Z
Informacje o pielgrzymce
Z
Program pielgrzymki
Z
Zapisy

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 25 – 28 sierpnia 2023 r.

Koszt udziału w pielgrzymce:

  • osoby dorosłe – 250 zł
  • dzieci i młodziez do 18 lat – 180 zł

Serdecznie zapraszamy do włączenia się aktywnego w pielgrzymkę:

Potrzebujemy wsparcia muzycznego (śpiewający, grający) oraz zaplecza logistyczno-porządkowego.
Osoby (najlepiej młode, wysportowane, odważne i konkretne, i które chcą uczestniczyć w pielgrzymce nie tylko jeden raz, zapraszamy, by do połowy maja zgłosiły się, by ewentualnie wysłać je na kurs kierowania ruchem, bo ponoć są braki).
Każdy sponsor mile widziany (np. wody na szlak, jakiś słodkości – prośba o upieczenie ciast na wieczór np. w Olsztynie).
Zaplecze medyczne także potrzebne, więc pielęgniarki, sanitariusze, lekarze mile widziani.

Wybrane zaangażowanie możesz wskazać przy wypełnianiu formularza zgłoszenia – zakładka ZAPISY.

 

Od początku sierpnia będą przygotowane formularze do wypisania intencji pielgrzymkowych, które będziemy wyczytywać w trakcie modlitwy w drodze.

25.08. – w godzinach porannych (najprawdopodobniej po Mszy św.) złożenie bagaży i przejazd autokarami do Kroczyc i udanie się na szlak pielgrzymki. Dotarcie do Niegowej. Instalacja w szkole, gdzie odbywać się będzie nocleg. Wieczorem spotkanie modlitewne w kościele w Niegowej.
26.08. – poranna Msza św. polowa. Wymarsz na szlak w kierunku Olsztyna. Dotarcie do celu. Zakwaterowanie w hali sportowej. (Wieczorem grill-niespodzianka).
27.08 – poranna Msza. św. polowa i wymarsz w kierunku Częstochowy. Przyjście na Jasną Górę. Przywitanie. I zakwaterowanie w halach noclegowych przy Jasnej Górze.
28. 08. – żorskie spotkania. Msza św. przed Obrazem MB o godz. 11.00. Przed Mszą lub po niej – droga krzyżowa na wałach.
Powrót autokarami do Żor.

Przez internet, wypełniając poniższy formularz:

    -----------------------------------

    -----------------------------------

    lub osobiście w niedzielę 4 czerwca po każdej Mszy świętej w kancelarii – obowiązuje wpłata kosztów udziału w pielgrzymce.