18 czerwca 2023 – XI niedziela w ciągu roku

proboszcz

18 czerwca 2023
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na inwestycje parafialne.
 2. Od poniedziałku do środy kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych tym razem wyjatkowo w poniedziałek o 19:00
 4. Zapraszamy na koncert chóru i orkiestry połączonych Szkół Muzycznych z Żor i Sosnowca, który odbędzie się w naszym kościele we wtorek 20 czerwca o 19:00.
 5. W czwartek gościć będziemy w naszej parafii relikwie św. Jana od Krzyża. W tym dniu zapraszamy do modlitwy w duchu karmelitańskim po Mszy o 8:00 oraz o 17:00. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej oraz ulotkach wystawionych na stojakach z prasą. Osoby chętne będą mogły przyjąć w tym dniu Szkaplerz.
 6. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o  8.00.
 7. Kolekta następnej niedzieli to tzw. Świętopietrze, czyli ofiara przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 8. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego w którym m.in. teksty przybliżające sylwetkę arcybiskupa Adriana oraz poświęcone posłudze nadzwyczajnych szafarzy Komunii Jest także nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.
 9. Modlitwa w intencji pokoju w poniedziałki po Mszy wieczornej oraz w czwartki po Mszy o 8:00.
 10. Wciąż trwają zapisy na pieszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę poprzez stronę internetową naszej parafii.
 11. Przypominamy, że po Mszy świętej, przez wstawiennictwo św. Krzysztofa polecać będziemy kierowców i błogosławić pojazdy. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na fundusz misyjny MIVA, zaopatrujący misjonarzy w środki transportu.