30 lipca 2023

proboszcz

29 lipca 2023
  1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 7:30.
  3. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w piątek po Mszy o  8.00.
  4. Odwiedziny chorych i starszych Parafian w sobotę od godziny 9:00. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku w kancelarii.
  5. Kolekta następnej niedzieli na Wydział Teologiczny UŚ  .
  6. Zachęcamy do lektury nowego numeru  Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o istocie chrześcijańskiego pielgrzymowania oraz o odbywających się w tym tygodniu w Lizbonie 38. Światowych Dniach Młodzieży.
  7. Intencje modlitewne, które będą omadlane podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, można składać do skrzynki przy zakrystii. Złożone tam ofiary będą wsparciem funduszu pielgrzymkowego.
  8. Na poniedziałek 7 sierpnia planowana jestpielgrzymka autokarowa do Rychwałdu i Żywca. W programie: Msza święta w sanktuarium, zwiedzenia Żywca – Muzeum ziemi żywieckiej, obiad i Droga krzyżowa Golgota Beskidów. Cena: 120 zł, zapisy w kancelarii.
  9. Zbliża się XVII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore. Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się w piątek 4 sierpnia 2023 r. o godz. 19.00 kościele pw. Wniebowzięcia NMP  w Wodzisławiu Śląskim, zaś inauguracja liturgiczna, tydzień próżniej, 11 sierpnia  o godz. 19.00 w sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śląskiej.  W naszym kościele, koncert Zespołu CAMERATA SILESIA, 1 września, o godz.19.00. Program całego Festiwalu znaleźć na stronie internetowej.