Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2023 roku

proboszcz

5 sierpnia 2023
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 2. Trwa miesiąc sierpień, zachęcamy do postanowień trzeźwościowych, można je wpisać do Księgi Trzeźwościowej wystawionej w prezbiterium obok zakrystii.
 3. W poniedziałek o godz. 7.00 wyjazd pielgrzymki do Rychwałdu i Żywca z placu przy kościele.
 4. W tygodniu, od poniedziałku do soboty zapraszamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Mszą Świętą o godz. 8.00.
 5. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 8.00, Legion Maryi zaprasza do modlitwy różańcowej o pokój.
 6. W sobotę o godz. 16.00 Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19.00 w salce nr 3.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w zeszły piątek. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy również w piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00.
 8. W przyszłą niedzielę przypada 13-ty dzień miesiąca. Na Mszę Świętą w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę na godz. 18.00. Po Mszy Świętej Różaniec Fatimski z procesją, Apel Jasnogórski. Prosimy zabrać ze sobą świece zabezpieczone okapnikami.
 9. Kolektaprzyszłej niedzieli na bieżące utrzymanie naszej parafii.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru  Gościa Niedzielnego, przeczytamy o tym, jak żyją chrześcijanie w Izraelu, o współczesnych pustelnikach, o sile błogosławieństwa.
 11. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek, 14 sierpnia.
 12. W uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia) w kościołach błogosławi się kwiaty i zioła. Koło Misyjne zaprasza na KIERMASZ KWIATÓW, będzie rozprowadzać przed naszym kościołem bukiety z kwiatów i ziół, zebrane ofiary przeznaczymy na cele misyjne.
 13. Zapraszamy na Pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śląskich w niedzielę, 20 sierpnia. Nasza parafia organizuje autobus, zapisy w kancelarii parafialnej, koszt udziału – 35 zł, wyjazd o godz. 6.30.
 14. W piątek, 25 sierpnia rusza piesza Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd. Na Jasnej Górze, w poniedziałek, 28 sierpnia – Dzień Żorski, tam  Msza Święta w kaplicy MB Częstochowskiej w intencji pielgrzymów i całej naszej parafii.  Zapraszamy, aby dołączyć do pieszych pielgrzymów autobusem. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt udziału – 45 zł.