XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 roku

proboszcz

11 sierpnia 2023
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na bieżące utrzymanie naszej parafii, te zebrane w kościele, ale również te przesłane na konto parafii.
 2. W sierpniu, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich, można je wpisać do Księgi Trzeźwościowej wystawionej w prezbiterium obok zakrystii.
 3. W tygodniu, od poniedziałku do piątku (oprócz wtorku) zapraszamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Mszą Świętą o godz. 8.00, w sobotę zapraszamy do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 4. We wtorek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana świętem Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z tradycją pobłogosławimy zioła i kwiaty. Msze Święte według porządku niedzielnego: wieczorna poniedziałkowa Msza Święta z uroczystości Wniebowzięcia NMP (w górnym kościele), we wtorek o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 19.00. Jest to święto nakazane, wiec mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 7.30 Żywy Różaniec zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej.

Koło Misyjne zaprasza na KIERMASZ KWIATÓW, będzie rozprowadzać przed naszym kościołem bukiety z kwiatów i ziół, zebrane ofiary przeznaczymy na cele misyjne.

 1. W środę po Mszach Świętych modlitwy za wstawiennictwem naszego patrona św. Stanisława.
 2. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 8.00, Legion Maryi zaprasza do modlitwy różańcowej o pokój.
 3. Zapraszamy uczestników Pieszej Parafialnej Pielgrzymki na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy Świętej wieczornej do dolnego kościoła.
 4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w zeszły piątek. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy również w piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00.
 5. Kolekta uroczystości Wniebowzięcia NMP na potrzeby naszej parafii, zaś w przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna – oszczędzamy na remont schodów przed naszym kościołem.
 6. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, przeczytamy o zakończonych Światowych dniach Młodzieży i o Pieszej Rybnickiej Pielgrzymce na Jasną Górę.
 7. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek i wtorek.
 8. Księgarnio – kawiarenka „u Stasia” zaprasza wszystkich do odwiedzin od środy. W okresie wakacyjnym: od wtorku do piątku w godz. 16.00 – 20.00, w soboty w godz. 17.00 – 20.00, w niedziele w godz. 10.30 – 13.30.
 9. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śląskich. Zachęcamy pątniczki do skorzystania ze spowiedzi w tygodniu. Nasza parafia organizuje autobus, zapisy w kancelarii parafialnej, koszt udziału – 35 zł, wyjazd o godz. 6.30.
 10. W piątek, 25 sierpnia rusza piesza Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd. Na Jasnej Górze, w poniedziałek, 28 sierpnia – Dzień Żorski, tam o godz. 11.00, Msza Święta w kaplicy MB Częstochowskiej w intencji pielgrzymów i całej naszej parafii. Zapraszamy, aby dołączyć do pieszych pielgrzymów autobusem. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt udziału – 45 zł.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia w dniach 2 – 3 września (sobota i niedziela). Wyjazd o godz. 4.30 w sobotę, a powrót w niedzielę wieczorem. Bardzo atrakcyjny program. Informacje u ks. Dawida. Zapisy w kancelarii parafialnej bądź zakrystii po Mszach Świętych. Koszt: 560 zł.

Program:

Pierwszy dzień: Godz. 4.30 Wyjazd z pod kościoła; Przyjazd do Torunia o godz. 10.00; Modlitwy w Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II: godz. 11.15 różaniec, godz. 12.00 Msza święta a po niej procesja pokutna z relikwiami; Od godz. 14.00 do 15.00 zwiedzanie kompleksu sakralnego; godz. 15.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia; godz. 16.30 obiadokolacja; godz. 17.30 zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

Drugi dzień: Godz. 8.00 śniadanie; godz. 9.00 spakowanie bagażu; godz. 10.00 Msza święta w jednym z kościołów Torunia; godz. 12.00 zwiedzanie Domu Kopernika i muzeum; godz. 14.00 czas wolny; godz. 15.30 obiad i o godz. 16.30 powrót do Żor. W ramach czasu wolnego zwiedzanie Torunia. Koszt pielgrzymki to 560 zł. Serdecznie zapraszamy.