XX niedziela zwykła – 20 sierpnia 2023 roku

proboszcz

19 sierpnia 2023
 1. Dzisiejsza kolekta to nasza ofiara inwestycyjna – oszczędzamy na remont schodów przed naszym kościołem. Za każdy dar serca dziękujemy.
 2. Dziś pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śląskich.
 3. W tygodniu, od poniedziałku do piątku zapraszamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego przed poranną Mszą Świętą, w sobotę zapraszamy do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19.00 w kaplicy matki z dzieckiem, przy bocznym wejściu do górnego kościoła, a w sobotę o godz. 16.00 Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci.
 5. W środę po Mszach Świętych modlitwy za wstawiennictwem naszego patrona św. Stanisława.
 6. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 8.00, Legion Maryi zaprasza do modlitwy różańcowej o pokój.
 7. W piątek rusza Piesza Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd. Poranna Msza Świętą będzie odprawiona w górnym kościele o godz. 7.00. Zapraszamy pieszych pielgrzymów, ich rodziny i parafian, pożegnamy podczas tej Mszy Świętej naszych pątników. Pakowanie bagaży do autobusów od godz. 6.30. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Maryjne w łączności z pieszymi pielgrzymami zakończone Apelem Jasnogórskim.
 8. Chciejmy wesprzeć naszych pielgrzymów „darami stołu”. Prosimy parafian o dobrym sercu o upieczenie ciast (bez kremu, pokrojonych, zapakowanych w karton), babeczek, pączków… Dary można przynosić w czwartek od godz. 7.00 do godz. 14.00 oraz od godz. 17.00 do godz. 19.00 do salki nr 3.
 9. W poniedziałek, 28 sierpnia w Częstochowie, Dzień Żorski, tam około godz. 9.00 na wałach jasnogórskich Droga Krzyżowa, zalecki za zmarłych można przynosić przez cały tydzień do naszej zakrystii. Na Jasnej Górze o godz. 11.00, Msza Święta w kaplicy MB Częstochowskiej w intencji pielgrzymów i całej naszej parafii. Wyjazd autobusu z pielgrzymami z naszej parafii o godz. 7.00. Zapraszamy również do indywidualnego pielgrzymowania prywatnymi samochodami.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w zeszły piątek. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy również w piątek po Mszy Świętej o godz. 7.00.
 11. Dziękujemy Kołu Misyjnemu za zorganizowanie KIERMASZU KWIATÓW w uroczystość Wniebowzięcia NMP, zebrano kwotę 2 150 zł, którą przeznaczymy na projekt „Dożywianie i edukacja dzieci w Czadzie” na Misji Księży Sercanów.
 12. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej archidiecezji.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, przeczytamy: co zostanie po tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, o rekolekcjach rodzin Domowego Kościoła w Brennej.
 14. Księgarnio – kawiarenka „u Stasia” zaprasza wszystkich do odwiedzin.
 15. Zapraszamy do odwiedzin sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku – Chwałowicach w piątek i w sobotę. Szczegóły na pierwszej stronie naszej gazetki.
 16. Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia w dniach 2 – 3 września (sobota i niedziela). Wyjazd o godz. 4.30 w sobotę, a powrót w niedzielę wieczorem. Bardzo atrakcyjny program. Informacje u ks. Dawida. Zapisy w kancelarii parafialnej bądź zakrystii po Mszach Świętych. Koszt: 560 zł.
 17. Trwa XVII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore. Zapraszamy do naszego kościoła na koncert zespołu CAMERATA SILESIA, 1 września, w piątek, o godz. 19.00. Program całego festiwalu znaleźć na stronie internetowej festiwalu.
 18. Informujemy, że w naszej parafii jest zaplanowana na początek września akcja zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dochód z utylizacji będzie przeznaczony na misyjne potrzeby Kościoła. Szczegóły wkrótce.
 19. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Jastrzębiu Zdroju organizuje pielgrzymkę do Medjugorie we wrześniu br. Szczegóły na plakatach w gablotce i ulotkach przy prasie katolickiej.