XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2023 roku

proboszcz

26 sierpnia 2023
 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej Archidiecezji.
 2. Trwa nasza Piesza Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę, pamiętajmy o pielgrzymach w modlitwie.
 3. Jutro, w poniedziałek w Częstochowie, Dzień Żorski, tam około godz. 9.00 na wałach jasnogórskich Droga Krzyżowa. O godz. 11.00, Msza Święta w kaplicy MB Częstochowskiej w intencji pielgrzymów i całej naszej parafii. Wyjazd autobusu z pielgrzymami z naszej parafii o godz. 7.00. Zapraszamy również do indywidualnego pielgrzymowania prywatnymi samochodami.
 4. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w poniedziałek.
 5. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 8.00, Legion Maryi zaprasza do modlitwy różańcowej o pokój.
 6. Kończą się wakacje, od piątku Msze Święte w tygodniu w zwykłym porządku: o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Od przyszłej niedzieli Msza Święta popołudniowa o godz. 17.30 poprzedzona nieszporami o godz. 17.00.
 7. W tym tygodniu przypadają I PIĄTEK MIESIĄCA i I SOBOTA MIESIĄCA. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Zapraszamy dzieci do skorzystania ze spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, szczególnie w czwartek i w piątek od godz. 17.00.  Rodziców prosimy o słowo zachęty.
 8. W I PIĄTEK o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Zapraszamy do naszego kościoła na koncert zespołu CAMERATA SILESIA, w piątek, o godz. 19.00. Ze względu na przygotowania do koncertu, piątkowa wieczorna Msza Święta, spowiedź oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w zeszły piątek. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy również w piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00.
 11. W I SOBOTĘ o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych i starszych Parafian wyjątkowo w drugą sobotę września od godz. 9.00.
 12. Szkoła Podstawowa nr 13 im. Polskich Olimpijczyków obchodzi Jubileusz 40 – lecia swego istnienia. Z tej okazji dyrekcja szkoły wraz z pracownikami i uczniami zaprasza do całorocznego świętowania (szczegóły stronie internetowej szkoły i plakacie). Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną w intencji wszystkich, którzy współtworzyli i tworzą historię szkoły w przyszłą niedzielę o godz.11.30. Przy tej okazji chcemy uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny, zapraszamy na Mszę Świętą wszystkich uczniów i nauczycieli naszej parafii. Uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w szkole, zachęcamy do przyniesienia tornistrów. Po Mszy Świętej błogosławieństwo pomocy szkolnych.
 13. W przyszłą  niedzielę kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 15. Od piątku w Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje za żyjących (jubileusze, rocznice urodzin) na rok 2024. Zachęcamy, by dla tych intencji wybierać Msze Święte niedzielne, pozostawiając terminy w tygodniu dla intencji za zmarłych.
 16. Wyjazd pielgrzymki do Torunia w sobotę o godz. 4.30.
 17. Od poniedziałku, 4 września do piątku, 8 września w naszej akcja zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Elektrośmieci będzie można przynosić do garażu na placu probostwa. Dochód z utylizacji będzie przeznaczony na misyjne potrzeby Kościoła.
 18. Parafia św. Filipa i Jakuba zaprasza w sobotę od godz. 14.00, na JARMARK ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW  FILIPA I JAKUBA, szczegóły na plakacie w gablotce.