XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2023 roku

proboszcz

2 września 2023
 1. Dzisiejsza kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 2. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17.00
 3. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny, uczniom i nauczycielom życzymy Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Świętego.
 4. W tygodniu, od poniedziałku do soboty zapraszamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Mszą Świętą o godz. 7.00. Miedzy porannymi Mszami Świętymi modlimy się różaniec, w sobotę zapraszamy do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 5. We wtorek kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Ryszard Skowronek – nasz były proboszcz. Choć nie ma go już z nami, życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze formacji Diakonów stałych. Dziękujemy za wszelkie dobro, które zostawił w naszej parafii. Zapraszamy Parafian na Mszę Świętą w jego intencji o godz.18.00.
 6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19.00 w kaplicy matki z dzieckiem, przy bocznym wejściu do górnego kościoła, a w sobotę o godz. 16.00 Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci.
 7. W środę po Mszach Świętych modlitwy za wstawiennictwem naszego patrona św. Stanisława.
 8. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK MIESIĄCA. Zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań do służby w Kościele o godz. 7.30. Msza Święta za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00
 9. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła w zeszły piątek. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy również w piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00.
 10. Zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii w piątek o godz. 18.00 na Mszę Świętą (w górnym kościele) z UROCZYSTYM ROZESŁANIEM do formacji w grupach. Każda grupa otrzyma świecę i modlitwę, którą będzie rozpoczynać każde spotkanie. Po Mszy Świętej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na probostwie.
 11. Odwiedziny chorych i starszych Parafian w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenia.
 12. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego.
 14. Sakrament pokuty i pojednania w naszej parafii: od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 7.00 oraz od godz. 17.00 do godz. 17.45. W niedzielę spowiadamy przed dopołudniowymi Mszami Świętymi do ich rozpoczęcia.
 15. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje za żyjących (jubileusze, rocznice urodzin) na rok 2024. Zachęcamy, by dla tych intencji wybierać Msze Święte niedzielne, pozostawiając terminy w tygodniu dla intencji za zmarłych. Intencje za zmarłych będziemy przyjmować w październiku.
 16. Od jutra do piątku (do godz. 12.00), w naszej parafii akcja zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Elektrośmieci będzie można przynosić do garażu na placu probostwa. Dochód z utylizacji będzie przeznaczony na misyjne potrzeby Kościoła.
 17. Abp Adrian Galbas zaprasza do Pszowa, do bazyliki na jubileuszowe uroczystości 300 –lecia obecności obrazu Matki Bożej Uśmiechniętej. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 18. W parafii św. Filipa i Jakuba, w piątki, kapłani żorskich parafii posługują w STAŁYM KONFESJONALE. Szczegóły na plakacie w gablotce.