XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023 roku

proboszcz

16 września 2023
 1. Dzisiejsza kolekta to nasza ofiara inwestycyjna – oszczędzamy na remont schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za Waszą hojność, życzliwość i zrozumienie. Dziękujemy również za ofiary przesyłane na konto parafii.
 2. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do grup formacyjnych, które działają w naszej parafii. Zachęcamy, aby spróbować coś wybrać dla siebie i rozwoju swojej wiary.
 4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19.00 w kaplicy matki z dzieckiem, przy bocznym wejściu do górnego kościoła, a w sobotę o godz. 16.00 Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci.
 5. Uczestników tegorocznej Pieszej Parafialnej Pielgrzymki do Częstochowy zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do salki nr 1.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w zeszły piątek. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy również w piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00.
 7. Młodzież zapraszamy na spotkanie OAZY w piątek o godz. 18.00, rozpoczynamy Mszą Świętą.
 8. Zapraszamy na spotkanie rodziców, którzy w tym roku szkolnym, zamierzają posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii Świętej (28 kwietnia 2024 roku) w piątek po Mszy Świętej wieczornej do salki nr 3.
 9. Zapraszamy MINISTRANTÓW na zbiórkę w sobotę o godz. 9.30. DZIECI MARYI zapraszamy na spotkanie również w sobotę o godz. 10.00.
 10. Figura Jezusa ukrzyżowanego na Krzyżu Misyjnym na placu kościelnym uległa uszkodzeniu. Powodem były warunki atmosferyczne i zużycie – „wypalenie” materiału pod wpływem słońca. Wstępne oględziny wykazały pękniętą rękę. Planowaliśmy renowację figury Jezusa. Jednak po zdjęciu figury z krzyża okazało się że uszkodzenia są poważniejsze – odpadła ręka i dłoń. Planujemy zakup nowej figury Jezusa ukrzyżowanego. W przyszłą niedzielę kolekta na zakup nowej figury. Dziękujemy za zrozumienie i Waszą ofiarność. Po odnowieniu krzyża i powieszeniu nowej figury nastąpi uroczyste poświęcenie.
 11. Za tydzień w niedzielę zbiórka przed kościołami naszej Archidiecezji na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Maroku i powodzi w Libii.
 12. Za tydzień, w niedzielę będziemy gościć przedstawicieli III Zakonu Paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2024 roku. Można będzie je nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 15 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem w cenie 30 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.
 13. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje za żyjących (jubileusze, rocznice urodzin) na rok 2024.
 14. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na spotkania męskiej wspólnoty działającej w naszej parafii – MĘŻCZYŹNI ŚWIĘTEGO JÓZEFA. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu – w pierwszy poniedziałek miesiąca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 października po Mszy Świętej wieczornej.
 15. Zapraszamy wszystkich parafian w środę, 18 października i w czwartek, 19 października do naszego kościoła. Będziemy gościć RELIKWIE BŁOGOSŁAWIONEJ RODZINY ULMÓW. Będzie to czas szczególnej modlitwy za nasze rodziny. Już dziś zarezerwujmy sobie czas. Szczegóły wkrótce.
 16. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, przeczytamy tam wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem, o uroczystości ogłoszenia błogosławionej rodziny Ulmów, o uroczystościach w Pszowie.